Vlastní zkušenost je víc než fotografie na obrázku

DSC_0184_Fotor

Ve druhém prosincovém týdnu jsme odpilotovali nový vzdělávací program Music jsi ty I – Seznámení s hudebním nástrojem a pozvali si děti prvních tříd ZŠ Petra Strozziho strávit s fondem jedno středeční dopoledne.

„Motivovat, nadchnout a vzbudit chuť se muzicírování aktivně věnovat“.

Smyslem devadesát minut dlouhého programu je ty nejmladší školou povinné motivovat, nadchnout a vzbudit v nich chuť věnovat se muzicírování nejen ve škole v rámci hudební výchovy ale především aktivně po škole, ve svém volném čase. Vycházíme z prosté skutečnosti, že vlastní zkušenost je víc než fotografie na obrázku. Program se tak nezakládá na výkladu teorie a hudebních ukázkách lektora, i když i to je nedílnou součástí, nýbrž příležitosti si hudební nástroje osahat, vyzkoušet, zahrát si na djembe, cajon, kontrabas i elektrickou kytaru a vytvořit si tak vlastní jedinečnou zkušenost.

Nadační fond The Music FunDation je nestátní neziskovou organizací, která se snaží zasadit o rozvoj hudebního vzdělávání, informovat společnost o důležitosti a smyslu aktivního přístupu k hudbě. Vzdělávacími programy pro děti základních škol tak naplňuje nadační fond své poslání.

DSC_0186_Fotor

DSC_0129_Fotor

DSC_0213_Fotor_Fotor