Pro veřejnost

dav

Music loops/hra smyček – tvůrčí music workshop

music workshop pro mládež

Máš rád zpěv, píšeš texty, hraješ na hudební nástroj? Chceš si vyzkoušet napsat písničku, vymyslet melodii, složit s ostatními novou skladbu? Hrou na vlastní tělo, s použitím hlasu a perkusivních hudebních nástrojů budeme tvořit a skládat muziku. Nejprve se naučíme vytvářet živé hudební smyčky a poté do hry vstoupí loop pedál. Ukážeme si, jak se nahrávají a vrství hudební smyčky (loops) a jak díky tomu z jednoduchých nápadů vzniká nová muzika.

Vítáme jak úplné začátečníky, tak zkušené hudebníky (v tom případě nástroj s sebou).

Doporučený věk 9-14 let

Délka 2,5 h

Kapacita 10 dětí

Cena kurzu 250 Kč/dítě

Program probíhá bez doprovodu rodičů. Aktuální termíny v přehledu akcí či fb tmf


DSC_0072_smFotor (1)

Jaké je to hrát v kapele?

music workshop pro začátečníky dospělé

Jaké je to hrát v kapele? Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Připravili jsme music workshop pro dospělé, pro začátečníky, kteří hudbu milují, ale hudební nástroje zatím obcházejí obloukem. Naučíme vás první akordy na basu, na kytaru, na klávesy, základní rytmus na bicí a na cajon. Zahrajete si ve své první kapele, necháme vám dostatek prostoru na to zjistit, který hudební nástroj vám sedí.
 …
Co je součástí kurzu?
základní teorie – seznámíme vás s řadou hudebních nástrojů, s funkcí jednotlivých hudebních nástrojů v kapele, řekneme si základy hudební teorie, prakticky vás seznámíme s hrou na bicí, cajon, akustickou a elektrickou kytaru, baskytaru, klávesy, zasvětíme vás do základů práce s audio technikou, zkusíte si zahrát v kapele, poslouchat své spoluhráče, držet rytmus, spolupracovat,
po kurzu vám pošleme hi-res fotografie z workshopu.
 …
Délka trvání 3h
(180 min včetně krátké přestávky cca v 1/2 kurzu, 10min)
Počet osob 8 dospělých
Cena kurzu 550 Kč/osoba
 17/02/2018 od 10-13h, rezervace nutná na anna.novakova@tmf.cz
.

20914359_449046685480272_406162033369478166_n

 

Jaké je to hrát v kapele?

music workshop pro děti

Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Během programu se děti seznámí a přijdou do styku s řadou hudebních nástrojů, pochopí význam a úlohu jednotlivých hudebních nástrojů v kapele, zkusí si, jaké je to v kapele hrát – držet rytmus, poslouchat spoluhráče, spolupracovat, dostanou řadu podnětů, které mohou vyvolat jejich širší zájem o hudební prostředí.

Doporučený věk 7-10 let
Délka 120 min
Kapacita 16 dětí
Cena kurzu 150 Kč/dítě
Program probíhá bez doprovodu rodičů. Aktuální termíny v přehledu akcí či fb tmf.