Jaro s sebou přineslo první ročník Muzikantů do škol v nové podobě navazující výuky, podzim přinese pokračování

Co jsou Muzikanti do škol? V roce 2018 jsme přišli s myšlenkou pozvat profesionální muzikanty do školních lavic, aby sdíleli s žáky II. stupně své nadšení pro hudbu a muzicírování, seznámili je s muzikantskou praxí, hudebními technikami a nástroji. Oslovili jsme první základní školy a první muzikanty a rozjeli jsme se do škol „suplovat“ první hodiny hudební výchovy. Kde jsme s programem dnes? Posunuli jsem jej do formy navazující výuky. S muzikanty od března letošního roku jezdíme do škol opakovaně, co škola, to jiná skupina muzikantů, to jiný hudební program. Co škola, to 4-5 vyučovaných hodin hudební výchovy.

Máme za sebou první jarní blok. Do programu se zapojili muzikanti Mary C a Martin Tvrdý, kteří žáky 7.A a 7.B na ZŠ JAK Lysá nad Labem provedli hudebním programem Jak se hraje na mobil / tablet, aneb základy elektronické hudby a tvorba beatů. Na opačnou stranu do ZŠ Roztoky se rozjeli muzikanti Ondra Škoch a Petr Kužvart, kteří s žáky tříd 6. E a 8. A prošli celým procesem Jak vzniká píseň

DSC_0523_Fotor

 

DSC_0410_FotorMuzikanti jsou díky své letité praxi a znalosti uměleckého oboru schopni zpracovat řadu hudebních témat populární, interaktivní a pro žáky přístupnou formou, např. naučit se základy zvukové syntézy, digitálního zpracování zvuku, vytváření beatů, samplování i nahrávání a vytváření zvukových koláží, muzikanti využívají nahrávacích softwarů, aby provedli žáky tvorbou a skladbou písně, teoretickou výuku doplňují o aktivní hru na hudební nástroje apod.

V roce 2019 je program určen ZŠ primárně ve Středočeském kraji. Do jarního bloku se zapojily ZŠ JAK Lysá nad Labem a ZŠ Roztoky. Výběr škol do podzimní části programu právě probíhá.

Program realizujeme za finanční podpory Středočeského krajeStátního fondu kultury ČR a Svazu autorů a interpretů. Děkujeme za podporu.