Jak se hraje na mobil

“Dobrý den, posaďte se a vyndejte si ze školních tašek mobilní telefony. A kdo nemá mobil, dostane tablet.”  Mobilní telefon a počítač většina z nás má, ale zkoušeli jste ho používat jako hudební nástroj? Žáci šesté, osmé a deváté třídy ZŠ Přerov nad Labem si to zkusili a byli překvapeni, že v hodině hudební výchovy dostali za úkol připojit se k internetu a otevřít si aplikaci. Mary C a Martin Tvrdý jsou dalšími Muzikanty do škol, s programem Jak se hraje na mobil suplují hodiny hudební výchovy a učí, jak si snadno z kapsy vytvořit vlastní zvuky, rytmy i celé skladby.

Marie Čtveráčková (Mary C) je hudebnice, DJka, hudební publicistka a kurátorka. Spoluzakladatelka hudebně vzdělávací platformy Kreaton, kolektivu ZVUK a Synth Library Prague (knihovny syntezátorů otevřené pro veřejnost). Každé pondělí vysílá na Radiu Wave pořad Scéna s Mary C, ve kterém se zaměřuje hlavně na rap a současnou afroamerickou hudbu. V rámci kolektivu ZVUK působí jako kurátorka hudebně vzdělávacích akcí a vede Synth Library Prague. Jako kurátorka spolupracuje také s kluby MeetFactory a Palác Akropolis. Za podpory Goethe-Institutu organizuje hudebně vzdělávací sérii zaměřenou na propojení české a německé hudební scény s názvem Music Ports. V současné době organizuje také hudebně vzdělávací program Trigger zaměřený na diverzitu v oblasti hudby.

Martin Tvrdý, je známý ze svých sólových projektů jako rapper Bonus, ale také jako producent minimalistické elektroniky Martin Tvrdý. Za svou tvorbu získal několik ocenění, včetně ceny Apollo nebo Anděl. Společně s Mary C založil hudebně vzdělávaí platformu Kreaton, která se zabývá novými možnostmi hudební tvorby a pořádá workshopy nejen ve ZVUKu. Vedl několik hudebních workshopů a je autorem konceptu Hrací stůl, který zpřístupňuje tvorbu elektronické hudby dětem i laikům. Dlouhodobě se věnuje scénické hudbě a sound designu, a to jak v divadle (Plukovník Švec, Nová Scéna ND; Spitfire Company: Konec — člověka, Miss Amerika; Tři Sestry, Divadlo J.K.Tyla Plzeň 2017, Experiment myší ráj, Nová scéna ND; Vzkříšení, Dejvické divadlo; Kolonizace, Vosto5; Kámen, Národní divadlo ad.), tak ve filmu a v televizi (Kmeny – Tattoo, 2015; Listopad, 2014; Epidemie svobody, 2016, Lichožrouti, 2016 ad.)

IMG_20181210_121413_3_Fotor

DSC_0069_Fotor DSC_0030_Fotor DSC_0090_Fotor