Vzdělávací programy pro základní školy

Music jsi ty

 

The Music FunDation (TMF) podporuje hudební vzdělávání na základních školách. Připravili jsme dva hudební workshopy s názvem Music jsi ty I a II, a to pro děti prvního stupně, pro děti prvních a druhých tříd jsme přichystali program se zaměřením na seznámení s hudebním nástrojem, děti 3. až 5. tříd se na hudbu podívají i z pohledu skutečné kapely. Snahou projektu je vyvolat v období, kdy je člověk nejvíce učenlivý, zájem o hudební aktivity s důrazem na vlastní autorskou tvorbu.

Probudit v dětech zájem o vlastní hudební tvorbu.

Pustili jsme se do tohoto projektu s cílem probudit v dětech zájem o hudební prostředí, který dále povede k vlastnímu hudebnímu rozvoji každého z nich. Projekt obsahově podporuje stávající výuku hudební výchovy na základních školách, posiluje prostřednictvím vybraných hudebních aktivit vzájemnou komunikaci dětí, přináší nové techniky spolupráce mezi dětmi a přivádí je k aktivnímu provozování hudby.

 

 

 

Workshop Music jsi ty I

Seznámení s hudebním nástrojem


Začínáme od těch nejmenších. Cílem workshopu je provést děti 1. a 2. tříd světem hudebních nástrojů, nechat je si hudební nástroje vyzkoušet, zkusit vyloudit prvních pár tonů a nechat děti se pro hru a muzicírování nadchnout. Díky zázemí, které nám poskytují hudebniny Music City máme možnost zpřístupnit dětem na desítky hudebních nástrojů.

Workshopy jsou vedeny zkušenými muzikanty. Doba trvání 90 min (s přestávkou po 45 min). Vzdělávací program Music jsi ty I není zpoplatněn. Stačí si jen rezervovat termín.

 

Workshop Music jsi ty II

Kapela


Jaké je to hrát v kapele? Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Praktický a hlavně aktivní workshop věnovaný dětem 3. až 5. tříd. V každém workshopu se děti:

  • seznámí a přijdou do styku s řadou hudebních nástrojů,
  • pochopí význam a úlohu jednotlivých hudebních nástrojů v kapele,
  • dostanou řadu podnětů, které mohou vyvolat jejich zájem o hudební prostředí.

Workshopy jsou vedeny zkušenými muzikanty. Doba trvání 150 min, s přestávkou. Cena workshopu 440 Kč za celou jednu třídu, bez ohledu na počet žáků.

Chcete přihlásit svou třídu na jeden z workshopů? Napište nám na anna.novakova@tmf.cz a rezervujte si termín. 

 

Music jsi ty I - Seznámení s hudebním nástrojem

Vlastní zkušenost je víc než fotografie na obrázku

Ve druhém prosincovém týdnu jsme odpilotovali nový vzdělávací program Music jsi ty I – Seznámení s hudebním nástrojem a pozvali si děti prvních tříd ZŠ Petra Strozziho strávit s fondem jedno středeční dopoledne. „Motivovat, nadchnout a vzbudit chuť se muzicírování aktivně věnovat“. Smyslem devadesát minut dlouhého programu je ty nejmladší školou povinné motivovat, nadchnout a vzbudit v nich chuť věnovat…

Music jsi ty II

NAMM: O přínosech hudebního vzdělávání II

NAMM je nadačním fondem zabývajícím se vzděláváním a šířením aktivního provozování hudby, edukace v oblasti přínosu hudebního vzdělávání dětí i pedagogů. Je neziskovou organizací působící v USA. V následujících čtyřech dílech se pokusíme prostřednictvím citátů ze zahraničních materiálů NAMM přiblížit základní přínosy hudby. Přínos druhý – pro úspěch ve škole „Na 237 dětech, které absolvovaly kurz hry na klávesy, byla provedena studie…

Music jsi ty II

NAMM: O přínosech hudebního vzdělávání I

NAMM je nadačním fondem zabývajícím se vzděláváním a šířením aktivního provozování hudby, edukace v oblasti přínosu hudebního vzdělávání dětí i pedagogů. Je neziskovou organizací působící v USA. V následujících čtyřech dílech se pokusíme prostřednictvím citátů ze zahraničních materiálů NAMM přiblížit základní přínosy hudby. Přínos první – pro společnost Možná hlavní důvod, proč by každé dítě mělo mít alespoň základy hudebního vzdělání je,…

DSC_0043_Fotor_Fotor

TMF: Děti základních škol se hudebně vzdělávají

Základní škola Roztoky u Prahy se stala součástí hudebně vzdělávacího projektu Music jsi ty. Projekt podporuje aktivní přístup k provozování hudby a je výchozím bodem pro vývoj metodik uplatnitelných v hodinách hudební výchovy. Projekt je realizován Nadačním fondem The Music FunDation. „Provozování hudby přináší řadu pozitivních efektů, mezi které patří rozvoj logického myšlení, soustředění a posílení socializace. Naším cílem je dětem muzicírování…